Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

 

 

Trečiojo amžiaus universitetas yra tarptautinė organizacija, kurios pagrindinis tikslas – mokytis visą gyvenimą ir skatinti bendradarbiauti vyresnio amžiaus žmones. Minėto universiteto veikla pradėta Prancūzijoje, Tulūzos mieste, 1973 metais. 1995 metais toks universitetas  pradėjo veikti ir Vilniuje; po truputį jie buvo steigiami visoje Lietuvoje. TAU įkūrėjas, Nepriklausomybės Akto signataras Medardas Čobotas sakė:  „Mokytis ir mylėti – niekada nevėlu“.

Sulaukę garbaus amžiaus, visi nori išlikti geros sveikatos, jausti pozityvų požiūrį į gyvenimą, būti nepriklausomais aktyviais piliečiais. Dalyvauti bendruomenės gyvenime, būti reikalingais ir nepakeičiamais, žengti koja kojon su žaibiškai besikeičiančia aplinka.

Švietimo pagalbos tarnyba ir anksčiau vykdė mokymus bendruomenei. Mokymai parodė nuostabų dalyką – vyresnių žmonių norą tobulėti, neatsilikti nuo gyvenimo, bendrauti, pasidalinti ne tik prisiminimais, bet ir dabartinio gyvenimo atradimais, naujovėmis, iššūkiais. Kiekvienų mokymų metu išgirsdavome pageidavimą ir ateityje būti kviečiamiems į mūsų renginius.

Idėja steigti Trečiojo amžiaus universitetą tvyrojo jau keletą metų: rinkome informaciją, bendravome su kitų TAU vadovais. Šią veiklą pristabdė vykdyta mūsų įstaigos reorganizacija. Bet geriau vėliau negu niekad. Labai džiaugiamės, kad susirinko puiki, suinteresuota iniciatyvinė grupė, kad pavyko aptarti lūkesčius, kad pamatėme spindinčias akis ir jaunas širdis, kurios yra tikrai nusiteikusios mokytis.

Beveik visi suaugusieji yra įgiję išsilavinimą, todėl suaugusiųjų mokytojui svarbiausia nukreipti suaugusiųjų žmonių buvimą kartu ir pažinimo pastangas tam tikra,  pačių žmonių jau aptarta kryptimi. Suaugusiųjų mokymasis – tai ir bendravimo džiaugsmas, ir dalijimasis patirtimi, įvairiausia pažintinė ir meninė veikla, turiningas ir malonus laiko leidimas. Mes norime, kad mūsų suaugusieji mokiniai puikiai jaustųsi, niekada neliūdėtų,  būtų sveikesni ir laimingesni.


2019 m. užsiėmimų tvarkaraščiai

Sausis Vasaris Kovas Balandis
       

 

2018 m. užsiėmimų tvarkaraščiai

 

Sausis Vasaris Kovas Balandis
Spalis Lapkritis Gruodis